Syksyn kurssit

17Kameraseuran syksyn valokuvauskurssit ovat nyt myynnissä ja lisää on tulossa vielä.

Uutuutena on Videokuvauksen tehopaketti, kolmiosainen kokonaisuus, jonka aikana tutustutaan videon tekemisen vaiheisiin aina kameran asetuksista otosten editointiin sekä ohjaukseen ja tarinankerrontaan. Tehopakettiin kuuluviin työpajoihin voi osallistua yksittäinkin, mutta ne on suunniteltu niin, että yhdessä ne antavat hyvän kokonaiskuvan videokuvauksesta.

Videokuvauksen tehopaketti 1 – Kameratekniikka – opettajana seuramme studiovastaava Teemu Ojala
Videokuvauksen tehopaketti 2 – Ohjaus ja tarinankerronta
– opettajana Kaisa Rastimo
Videokuvauksen tehopaketti 3 – Editointi
– opettajana seuramme Persona-kerhon vetäjä Juha ”Julle” Blomqvist

Suosituimmat kurssit täyttyvät nopeasti, joten varaa oma paikkasi nyt:
www.kamera-lehti.fi/kauppa/koulutus/

 

Kaikki artikkelit